Trīskārtīgas gaviles priekš Hotel Institute Montreux

him felix

Fēlikss Linnarins no Somijas stāsta par to, kā karsēju sports viņu aizveda uz Hotel Institute Montreux un tālāk uz Dubaiju.

Kad Fēlikss Linnarins pildīja militāro dienestu savās mājās Somijā, viņš sev apsolīja, ka, ja viņam izdosies nokļūt vietā, par kuru viņš sapņoja, viņš pievienosies karsēju (čirlīderu) komandai. Tagad, kad puse no viņa bakalaura kursa Montreux Hotel Institute jau ir aiz muguras, viņš ne tikai var paspīdēt ar savām apbrīnojamajām deju kustībām, iegūst izcilu akadēmisko izglītību, bet arī bauda pilnasinīgu studentu dzīvi.

Karsēju sports

“Vienmēr esmu vēlējies apskatīt pasauli, un es sapratu, ka varu piepildīt savu sapni, pateicoties darbam viesmīlības nozarē. Es arī zināju, ka Šveice ir labākā vieta, kur studēt viesmīlību, taču tikai pēc obligātā militārā dienesta Somijā es uzgāju informāciju par Hotel Institute Montreux un tā karsēju komandu. Un tad es nolēmu, ka man tomēr vairāk patiktu būt karsējam, nevis dienēt armijā. Tātad, ja es došos uz šo institūtu, es pievienošos tur esošajai karsēju komandai”.

Pagāja daži mēneši un Fēlikss ir klātienes nodaļas students Hotel Institute Montreux un vienīgais puisis karsēju komandā.

“Man nebija nekādas dejošanas pieredzes. Godīgi sakot, es dejoju šausmīgi. Taču es gribēju izmēģināt visu, ko komanda darīja – vicināt pomponus un pacelt uz rokām citus komandas biedrus. Pēc militārā dienesta pabeigšanas es vairāk par visu vēlējos turpināt izglītību. Es ļoti vēlējos redzēt visu, ko pasaule var piedāvāt”.

him felix4

Ilgtspējība

Mācības Hotel Institute Montreux deva Fēliksam iespēju pievērsties vēl vienai tēmai, kas viņam patīk: ilgtspējībai. “Jau bērnībā man iemācīja, cik svarīgi ir rūpēties par apkārtējo vidi un būt atbildīgam par savu rīcību. Tagad, kad esmu pieaudzis, vēlos pieņemt lēmumus, ar kuriem varu lepoties, un es uzskatu, ka mums visiem vajadzētu strādāt pie tā, lai apturētu klimata pārmaiņas”.

“Šogad man bija iespēja pārstāvēt Hotel Institute Montreux Ilgtspējīgas viesmīlības izaicinājumā. Konkursā piedalījās 36 augstskolas no viesmīlības nozares, un mūsu komanda trīs cilvēku sastāvā, ieskaitot mani, iekļuva finālā!

“Mums bija liels gods kļūt par finālistiem. Bija tik lieliski satikt jaunus cilvēkus un dalīties savās idejās! Lai gan mēs neuzvarējām, mēs ieguvām neticami lielu pieredzi un spējām pierādīt, ka Hotel Institute Montreux ir viena no labākajām izglītības iestādēm pasaulē viesmīlības jomā.

Par panākumiem, ko viņi sasniedza Ilgtspējīgas viesmīlības izaicinājumā, Fēlikss pateicas augstajai izglītības kvalitātei Hotel Institute Montreux. “Mani kā studentu mudina domāt patstāvīgi, pētīt, analizējēt un izdarīt savus secinājumus. Man ir izdevies attīstīt kritiskās domāšanas prasmes, kas palīdz, piemēram, saprast, vai uzņēmums patiešām strādā ievērojot ekoloģiskās atbildības principus, vai nodarbojas ar zaļmaldināšanu (Piezīme lasītājam: par “zaļmaldināšanu” sauc procesu maldinoša iespaida radīšanai vai maldinošas informācijas sniegšanu par to, ka uzņēmuma produkti ir ekoloģiski).”

Kultūras daudzveidība

Tā kā studentu pilsētiņā dzīvo studenti no vairāk nekā 40 valstīm, studenti atklāj arī daudzveidīgās perspektīvas, kas rodas multikulturālās komandās un strādā kopā, lai risinātu tādas reālas problēmas kā ilgtspējība.

“Pagājušajā gadā mums tika dots uzdevums izdomāt, kā atvērt videi draudzīgu viesnīcu. Rezultāti, kurus spējām izstrādāt kā komanda, bija ļoti interesanti”.

Fiziskās aktivitātes

Lai cik aizraujošas un dinamiskas būtu nodarbības, ir svarīgi saglabāt veselīgu darba un privātās dzīves līdzsvaru. Tāpēc Fēlikss nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem. “Man ļoti patīk sports, tas palīdz man palikt stipram – ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Es jau 15 gadus spēlēju hokeju un 5 gadus amerikāņu futbolu. Hotel Institute Montreux ir sporta zāle un daudzas iespējas spēlēt futbolu, volejbolu, badmintonu, basketbolu un daudz ko citu!

Divas reizes gadā institūts piedalās arī Sporta dienā, kurā pulcējas audzēkņi no visām Swiss Education Group izglītības iestādēm, lai piedalītos draudzīgās sacensībās.