Viena no labākajām Zviedrijas skolām sadarbībā ar SEG uzsāk jaunu uz karjeru orientētu programmu

sigtuna
No kreisās puses uz labo: Jon Halligan (VIE Education), Carina Nilsson (SSHL dekāne un direktore), Christina Peters (IBCP koordinatore), Carl Palmlund (Stockholm Royal Park), Levi Kritikos (SEG), Damian Bacchoo (VIE Eucation). Anette Brandt, SSHL komunikāciju speciālistes foto.

Swiss Education Group (SEG) un VIE Education sadarbībā ar vienu no Zviedrijas prestižākajām skolām uzsāk jaunu uz karjeru orientētu starptautisku bakalaurāta programmu (International Baccalaureate Career-related Programme – IBCP). Piesakoties licencēšanai, Sigtunaskolan Humanistiska Läroverket (SSHL) ir kļuvusi par otro skolu Zviedrijā, kas pasniegs intensīvu IBCP programmu “Uzņēmējdarbība un tūrisma menedžments”.

“Mēs esam sajūsmā par jauno programmu. Iespēja to attīstīt kopā ar ekspertiem mums bija vienkārši fantastiska. Tā kā viesmīlības industrija tagad piedzīvo radikālu pārvērtību periodu, mums ir nepieciešami uz inovācijām orientēti jauni cilvēki, kas spētu saskatīt jaunas iespējas. Programma studentiem sniegs aizraujošu iespēju attīstīt nozarei nepieciešamās prasmes un piedalīties procesā, kuru mēs saucam par “tūrisma atiestatīšanu”,” saka programmu SSHL IBCP koordinatore Christina Peters.

Pēc veiksmīgas atzītās SEG programmas apgūšanas studenti varēs viegli iestāties César Ritz Colleges Switzerland vai jebkurā citā starptautiski atzītā skolā, kas ir SEG dalībniece. Šajā programmā César Ritz Colleges Switzerland cieši sadarbosies ar SSHL, organizējot vieslekcijas un seminārus skolā un uzņemot ārvalstu studentus Šveicē.

“Tas ir ideāls papildinājums tīri akadēmiskām nodarbībām diplomu programmās biznesa vadības jomā,” saka Christina. “Studenti auditorijās jutīsies tāpat kā reālajā pasaulē – un otrādi, bizness pats ienāks auditorijās.”

Daļēja bezdarba problēmas risināšana

Sadarbības vispārējais mērķis ir paātrināt studentu ceļu uz veiksmīgu karjeru viesmīlības nozarē, norāda Jon Halligan, mācību programmu organizācijas VIE Education skolu direktors, kas izstrādā mācību plānus. Apguvuši prasmes un kompetences, kas nepieciešamas darbam šajā nozarē, viņi būs labāk sagatavoti gan augstākajai izglītībai, gan turpmākajai dzīvei.

“Ir daudz diezgan vispārīgu kursu, taču mēs uzskatījām, ka ar to nepietiek tam, ko mēs gribējām izdarīt. Mēs ieliekam daudz stabilāku pamatu, kas studentiem nodrošinās stabilu izglītības pamatu un saīsinās viņu karjeras ceļu,” saka Jon.

Viņš arī piebilst, ka jaunā programma ietvers sevī starptautiskas bakalaura diploma programmas metodoloģiju kopā ar profesionālās apmācības un izmantošanas iespējām, kas pieejamas citās kvalifikācijās. Unikāls mācību plāns tiks izveidots ap pamata mācību programmu, kas kļūs par atbalsta punktu, kurā abi elementi varēs saplūst un iegūs aktualitāti un savstarpēju saistību.

“Tieši tas padara uz karjeru orientēto programmu SSHL tik īpašu. Šeit ir reāla nozare, universitāte un skola. Tās veido unikālu triādi,” saka Jon.

Programmas saikni ar viesmīlības nozari vēl vairāk pastiprina Royal Park, vadošā viesnīcu ķēde, kura organizēs SSHL vieslekcijas un prakses iespējas. Carl Palmlund, The Conscious Luxury Hotel Group и Destination Royal Park izpilddirektors, darbojās kā konsultants izstrādes procesā, sekojot tam, lai programma atbilstību nozares mūsdienu realitātei.

“Nozare ir pārcietusi smagu triecienu, un pašlaik gan pasniedzējiem, gan studentiem ir īstais laiks koncentrēties uz jaunām viesmīlības formām,” saka Carl. “Visai nozarei ir nepieciešamas pārmaiņas, un mums ir jāpievērš īpaša uzmanība nākamo līderu audzināšanai. Es domāju, ka šī programma ir labi piemērota šim mērķim.”

“SSHL – ideāls variants”

Max Behesht, César Ritz Colleges Switzerland dekāns, šo sadarbību uzskata par gaišas nākotnes priekšvēstnesi – gan César Ritz Colleges Switzerland, gan viesmīlības nozarei kopumā. COVID-19 pandēmija ir iztukšojusi nozari, atstājot daudzus tās darbiniekus bez darba un daudzus citus piespiežot pamest šo darbības nozari vispār.

Max prognozē, ka pieprasījums pēc kompetentiem viesmīlības profesionāļiem pāris gadu laikā atkal pieaugs, un pauž pārliecību, ka SSHL absolventi būs ideāli, lai aizpildītu izveidojušos tukšumu šajā darba tirgū.

“Pirms dažām nedēļām man radās lieliska iespēja rīkot vebināru dažiem SSHL studentiem. Pēc manām sajūtām viņi ir patiesi starptautiski; viņi bija gatavi sazināties un nejuta ne mazāko apmulsumu, un vēl viņi bija izsalkuši – kas mūsdienās ir ārkārtīgi svarīgi. Es pamanīju, ka viņi ir lieliski piemēroti tam, ko mēs darām. Mēs ceram, ka varēsim viņiem palīdzēt attīstīt savas labākās īpašības un kļūt par līderiem nākotnē.”

No pirmās mācību dienas dubultā diploma programmā, kas tiek piedāvāta sadarbībā ar Vašingtonas štata universitāti, studenti tiek virzīti uz to, lai viņi vizualizētu savu karjeru pēc augstākās izglītības iegūšanas. Daudzi pēc tam dodas uz vadības programmām, kas tikai dažu gadu laikā ļauj viņiem ieņemt augstāko vadītāju amatus.

“Viņi pieturās pie globālajām tendences viesmīlības pasaulē, bet var veidot karjeru arī jebkurā citā nozarē, kur ir svarīgi izprast klientu apmierinātību,” saka Max. “Mēs vēlamies, lai viņi ne tikai atrastu darbu, bet katru rītu pamostoties, sev teiktu: “Es mīlu to, ko daru.”

 

Lai uzdotu jautājumus vai saņemtu papildu informāciju, lūdzu sazinieties ar Levi Kritikos pa e-pastu [email protected]

* VIE Education, VIE Academy un Montreux International School pilnībā pieder Oriental Education SA.

logo crcs partners swedish schools