Vislabāk sargājamais ekotūrisma noslēpums? Viesnīcu institūta Montrē absolvents atbild

Vislabāk sargājamais ekotūrisma noslēpums? Viesnīcu institūta Montrē absolvents atbild

Vienmēr ir lepni redzēt, ka Swiss Education Group absolventi gūst panākumus savā profesionālajā karjerā. Liza no Latvijas pirms vairāk nekā desmit gadiem absolvēja Hotel Institute Montreux un tagad var atskatīties uz savām studijām un karjeru. Šajā intervijā Liza stāsta par to, kā skola viņu sagatavoja reāliem dzīves izaicinājumiem, kā ir strādāt par pārdošanas nodaļas vadītāju Dubaijā, un viņa dalās detaļās par nākotnes dārgakmens galamērķi ekotūrisma jomā.

Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par Lizas pieredzi Hotel Institute Montreux un veiksmīgo karjeras izaugsmi.

Kā un kāpēc izvēlējāties studēt Šveicē?

Atceros, kad es vēl Latvijā mācījos vidusskolā, ieraudzīju Montrē viesnīcas Institūta Montrē pils attēlu Šveicē un uzreiz tajā iemīlējos! Tajā brošūrā redzamie fantastiskie Šveices skati man ilgi iespiedās prātā. Vēlāk uzzināju, ka Hotel Institute Montreux ir izcila reputācija un piedāvā lieliskas prakses iespējas, kas patika arī maniem vecākiem. Esmu sabiedriska personība, un nebija nepieciešams ilgs laiks, lai vecāki piekristu, ka viesmīlība ir pareizā izvēle man un ka viena no labākajām vietām, kur man studēt, būtu Šveice.

Kāda bija jūsu pāreja no Latvijas uz Šveici?

Pāreja bija bez piepūles un ļoti gluda. Skolā es jutos iekļauta, jutos piederīga. Tur īsti nevar justies kā atstumtajam, jo visi ir tādā pašā situācijā kā tu. Skola organizē daudz ekskursiju un tīklošanās pasākumu, tāpēc ļoti ātri var atrast domubiedrus. Nemaz nerunājot par to, ka visas viņu interaktīvās aktivitātes arī palīdz sabalansēt mācības un brīvā laika pavadīšanu, tāpēc pāreja un visas šīs pārmaiņas šķiet mazāk stresainas.

Kas jums visvairāk patika, studējot Hotel Institute Montreux?

Šī skola ne tikai sagatavo jūs starptautiskiem panākumiem, bet arī reālās dzīves izaicinājumiem. Studijas vienā no prestižākajām skolām nenozīmē, ka automātiski saņemat zelta biļeti dzīvē, jums ir arī smagi jāstrādā, jāspēj sevi pierādīt darba tirgū un atbilstoši jārīkojas sarežģītās situācijās.

Turklāt viena no labākajām un unikālākajām skolas īpašībām ir tā, ka gan studenti, gan pasniedzēji nāk no visām pasaules malām. Jūs pastāvīgi tiekat iepazīstināti ar dažādām pasaules kultūrām un skatījumu uz pasauli, apgūstot mīkstās prasmes, kas nepieciešamas, lai gūtu panākumus starptautiskajā arēnā.

No sentimentālā viedokļa, Hotel Institute Montreux jūs kļūstat par daļu no starptautiskas ģimenes. Līdz šai dienai man nav svarīgi, kurā pasaules malā es viesojos, man ir draugi visā pasaulē.

liza latvia 2

Kādas bija jūsu mīļākās nodarbības?

Man tas viss bija saistīts ar pasniedzējiem. Viņi visi bija lieliski un spēja mums sniegt visaugstākās kvalitātes izglītību. Viņu ilggadējā praktiskā pieredze šajā jomā mums bija lielisks mācību avots. Viena no manām mīļākajām nodarbībām bija servisa klase ar Kubata kungu, kurš mums iemācīja nevainojamu uzmanību detaļām, un uzņēmuma filozofijas klase, kas man palīdzēja izprast dzīves principus un to, kā lietas ir saistītas. Man patika arī statistikas un finanšu stundas, un tajās iegūtās zināšanas es intensīvi izmantoju vēl šodien.

Kā, jūsuprāt, Hotel Institute Montreux ir palīdzējis jums karjeras attīstībā?

Viesnīcu institūts Montrē jums iemāca visu, sākot ar pamatiem un beidzot ar stratēģijas izstrādi. Jūs tiekat apmācīts būt pārliecināts par sevi jebkurā situācijā. Jums ir iespēja apgūt visu, sākot no istabiņu uzturēšanas līdz vispārējai vadībai, un, ja jūs to saprotat, jūs esat gatavs labākajām prakses vietām, ko lielākā daļa skolu nespēj piedāvāt.

Skolai ir ciešas attiecības ar dažādām luksusa viesnīcu ķēdēm, kas studentiem paver daudz prakses iespēju. Man paveicās, ka laikā, ko pavadīju Hotel Institute Montreux, man bija iespēja iziet divas lieliskas prakses, un es jūtu, ka šī reālā, praktiskā pieredze man patiešām deva konkurences priekšrocības vēlāk, kad meklēju savu pirmo pilnas slodzes darbu.

liza latvia 3

Kāda bija jūsu izvēle attiecībā uz prakses vietām?

Mana pirmā prakse bija Cīrihē, Intercontinental Hotels Group, otrā – Barselonā, Ritz-Carlton. Kad pabeidzu augstskolu, mani gaidīja trīs darba piedāvājumi. Pēc studiju beigšanas mani uzaicināja strādāt COMO Hotels and Resorts Londonā, bet vēlāk kopā ar uzņēmumu pārcēlos uz Maldīvu salām, kur ieņēmu pārdošanas un mārketinga vadītāja amatu.

Kur jūs pašlaik strādājat?

Kopš 2016. gada strādāju par pārdošanas nodaļas vadītāju, kur vadu galvenos klientus. Palīdzu plānot un īstenot ieņēmumu un pārdošanas stratēģijas B2B tirgū Warner Bros World, Ferrari World un Yas Water World Abu Dabi atrakciju parkos. Esmu atbildīga par ieņēmumu palielināšanu no vietējā tirgus, izmantojot DMC (Destination Management Company) un viesnīcu kanālus, koncentrējoties uz galvenajiem avotu tirgiem – Indiju, Ķīnu, Eiropu un NVS (Neatkarīgo Valstu Sadraudzība).

liza latvia 4

Kā jūsu komanda ir tikusi galā ar globālās pandēmijas izaicinājumiem?

Pārvaldīt tematiskos parkus AAE ir ārkārtīgi dārgi. Dubaijā mēnesi bija spēkā pilnīga slēgšana, un mūsu parki pirmo reizi vēsturē bija slēgti četrus mēnešus. Tomēr, lai pievērstos vietējam tirgum un atpūtas biznesam, tika ieviesti papildu higiēnas standarti, un ieņēmumi atgriezās. Mums izdevās sasniegt savus mērķus un pierādīt, ka smags darbs atmaksājas.

liza latvia 5

Kā, jūsuprāt, viesnīcu uzņēmumi Baltijas valstīs var konkurēt starptautiskā kontekstā?

Kad es domāju par savu dzimteni Latviju, es domāju par to kā par vislabāk sargājamo noslēpumu ekotūrisma jomā! Esmu pārliecināta, ka pēc tam, kad pandēmija būs beigusies, cilvēki vairāk nekā jebkad agrāk meklēs atpūtas vietas un brīvdienas, lai mazinātu stresu un atjaunotu saikni ar dabu.

Es ceru, ka Latvija kopā ar Igauniju un Lietuvu spēs investēt ekotūrismā un ka vairāk studentu no Baltijas reģiona varēs iegūt kvalitatīvu izglītību Šveicē un pārvest šo pieredzi atpakaļ. Šeit ir milzīgs potenciāls rekolekciju un labsajūtas tūrismam.

Un nobeigumā, ko jūs ieteiktu cilvēkiem, kuri pēc vasaras gatavojas studēt Šveicē?

Studējiet cītīgi – spēlējiet cītīgi! Vienmēr atdodiet savus 100% neatkarīgi no tā, ko darāt. Smags darbs vienmēr atmaksājas un vienmēr tiek pamanīts.

Lieliski! Paldies Lizai par iedvesmojošo interviju. Veiksmi!